BÉRELTÜNK SZOBÁT!!!!!!
Most, hogy sikerült elhelyezkednem és havi kb 900 Fontos bevétellel számolhatunk, idejét láttuk a költözésnek, legalábbis a nézegetés elkezdésének. Tegnapelőtt foglalkoztam ezzel a kérdéssel először, Gumtreere(ez az egyik legnagyobb apróhirdetéses oldal) fölnéztem, nézegettem a hirdetéseket, és csak sikrült kiszúrni egy pompás ajánlatot. Persze elkezdtem hezitálni, jaaaj, telefonálni kell, jaaaaaj.... TOOOOMIIIII!!!! Vendéglátónk megemlítette, hogyha tetszik, gyorsan kell lépni, mert elmegy egy iylen ajánlat hipphopp... NA hajrá, összeírtam néhány kérdést, megkértük Tomit, hogyha azt mondja most lehet megnézni, akkor tudjunk menni... Fölhívtam, mondta, hogy most kéne megnézni, az ár már sajnos magasabb volt, mint a hirdetésben, khmkhm... Cím megad, térképen megkeres, oks, sprint... Persze félreértettem a házszámot, úgyhogy kóvájogtunk egy sort, de aztán Tomi is beszélt a Landlorddal, így odataláltunk:D A ház egy családi házas övezetben van, távol a nagyobb forgalmú utaktól, zöld, csendes, de 10 percre egy kereszteződéstől, ahol boltok vannak(zöldséges, kisboltok, nagyobb Iceland, műanyag használati cikkes "1fontos"), sőőőt, van egy Gardenes, amit az OBIhoz vagy a Praktikerhez tudnék hasonlítani.Sőőőt, még egy ASDA-t is találtam, ami a legjobb ár-érték arányú láncnak számító óriás boltlánc mifelénk. Szóval elvarázsolt a környék, a munkahelyemtől cangával csak 10 perc plusz. ÉS akkor jött a ház: nemrég felújított(próbálták eladni, mint frissen felújítottat, de ezt nem vettük be, egyértelmű nyomai vannak, hogy már laktak ott, de mindegy). Az emeleten néztük ki a legnagyobb szobát, 180 font hetente. Uhh... 780-ra jön ki egy hónapra. Gyorsan összedugtuk a fejünket, hogy mi legyen... És úgy döntöttünk, hogy bevállaljuk, mert ha Jánosnak is sikerül elhelyezkednie, akkor nevetséges lesz ez az összeg, a környezet miatt megéri. Addig meg kihúzzuk egy meghúzott nadrágszíjjal. Lefoglalóztuk.... Mondta is a pasi, hogy akkor el is küldi azt a két embert a nappaliból, akik már egy órája hezitálnak, hogy lefoglalózzák-e, mert 2 párt és 3 egyedülállót keresnek a házba, nem akarnak tömegszállást. Nagyon szimpatikus hozzáállás, így is leszünk 4-en az emeleti fürdőszobára. Hazafelé vagy 8-szor megfordult Velem a világ: tényleg jól tettük, nem kapkodtuk-e el, aztán de hogy mennyire jó, aztán megint de nem lesz-e nagyon drága.... Jááááj, utálom az agyonaggódó énemet...
Ma pedig mentünk aláírni a szerződést, Tomi kísért minket el, nehogy vmi félreértés miatt rosszul járjunk, vagy meglepetés érjen minket később. Gondosan átbeszéltünk mindent még egyszer, kérdeztem, hogy étkészlet-evőeszközök-takarító eszközökkel mi lesz, mondták, hogy beszerzik. Hivatalos szerződést írtunk, és mindkét találkozás alapján azt mondhatom, hogy nagyon rugalmas, gondos és kedves Landlordot ismertünk meg a személyében, reméljük ez így is marad. Lefényképeztük a szobát, a ház különböző részeit, főleg a sérüléseket és a hibákat, hogyha később bármi lenne, igazolhassuk, az már olyan volt. Megbeszéltük, hogy holnapig átutaljuk az egy havi depositot és az első havi lakbért(jesszasz mennyi pénz!) és holnap mehetünk átvenni a kulcsokat és költözhetünk!!!!!
| Ennek az ikerháznak a baloldali fele a miénk |
Ez a bejárat kívülről és belülről. A földszinten van a bejárat mellett a nappali(arról nem készült kép, mert épp tele volt pakolva dobozokkal), mellette egy egyszemélyes szoba, aztán szemben a konyha.
A konyha nem túl nagy, de majd elsakkozunk. A mosógép viszont igen, 6 kg-ot lehet Vele mosni! Innen balra nyílik egy kis folyosó, ami kivezet a kertbe, illetve innen nyílik a földszinti fürdő és a földszinti kétszemélyes szoba. Ahova, mint ma kiderült, egy magyar pár költözik. Pech... Na de majd megpróbálom megbeszélni Velük, hogy beszéljünk angolul, hátha...
Aztán itt az emeleti fürdőszoba Káddal, WC-vel, kis mosdóval. Ha jól láttam, akkor ide még szánnak egy mosdó feletti kis tükrös szekrényt.
Ééééés a szobánk! Az ablaka a kertre néz, minimál berendezés, mint az látható:D Viszont így kedvünkre rendezgethetjük. Ma már "kukáztunk" egy minihifit, egy állólámpát és egy széket. Merthogy itt ezen a környéken a megunt, kidobásra szánt cuccokat kipakolják az utcára, merthogy lomtalanítás, mint olyan, itt nincs. Pl a hifi totál mocskosan volt kipakolva az egyik hátsóbb utcában, távirányítóval, amiben még az elem is benne volt... Megpucoltuk, kipróbáltuk, olvassa még az írt CDimet is. Kell ennél több???
És a kilátás a szobánkból, valamint a kert. Az oldalsó képen látható a garázs, ahova még a cangákat is be fogjuk tudni pakolni az eső elől. Imádom, ennyit erről. Reméljük a lakótársak is jó fejek lesznek és különösebb gond nélkül fogunk tudni együtt élni Velük:)
Úgyhogy ma este tartjuk a búcsúpartit, és ez a legnagyobb szám, amire rázzuk mi is :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=PHBKGEQl9K8&feature=related
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése