Éééééésssss 3... 2... 1.... megkezdődött a nagy JobHunting! Tegnap belevetettem magam a lecsóba, egy ezt megelőző félnapos sétálgatás és internet fölött meditálás után, hogy most már aztán tényleg muszáj elkezdeni melót keresni... Önéletrajz átír, vendéglátóinkkal átnézet, néhány példány kinyomtat(köszi Tomi!), aztán irány a fénymásoló: 50 példány, please! Leadtam már kávézókba, szendvicseshez, a piacon egy indiai bazároshoz, egy Wasabiba. Jó-néhány nagyobb kávézó láncnál már nem foglalkoznak azzal, hogy bevegyék az önéletrajzot, hanem központosították a rendszert. Így megy ez a Pret a Manger-nél is. Úgyhogy tegnap bekóvájogtam hozzájuk is, mert ott is ki lehet tölteni helyben a jelentkezési lapot. Helyes kedves kisasszony kérdi, miben segíthet, mondom, hogy szeretnék itt dolgozni. Jó, itt tudom kitölteni, mondom, az már megvan, és ott jöttem rá, hogy nem küldtem el :D oks, submit, elküldve... kérdi, mióta vagyok Londonban, milyen gyakorlatom van, miért akarok itt dolgozni? Na itt jött a vicces része, a mese. Hogy amikor megérkeztem Londonba, megkívántam egy kávét, kértem a barátnőmet, üljünk már be valahova... Oks, mondja, megmutatja a kedvenc helyét, és beültünk egy Pretbe. Hogy mennyire jó volt, az atmoszféra, a mosolygós emberek, a finom kávé, a friss egészséges kaják és hogy beleszerettem egyből és nagyon boldog lennék, ha itt dolgozhatnék! Oks, elmegy, jön vissza, hogy akkor holnap 3ra tudok-e jönni interjúra? Nanáááá....
Délután pedig voltam az 1 fontos nyelvsuliban is. Újat nem fogok tanulni, de emberek közt vagyok, akikkel angolul kell beszélni, lehet gyakorolni. Pechemre van egy csajszi, aki magyar és rám cuppant, hogy de jó, valakivel tud magyarul konzultálni, ha nem ért vmit, hát ennek én kevésbé örülök, de nem hagyom magam, valahányszor elkezd magyarul magyarázni, mondom Neki, hogy English please :D A keddit le kellett mondanom a Pretes interjú miatt, de egyenlőre az a fontosabb.
A hétvégéről még annyit, hogy voltunk Camden Town-ban. Ez egy bohém városrész, egy hatalmas, 3 részből álló piacrendszerrel, itt volt az indiai boltos is, ahol leadtam az önéletrajzom. Jópofa volt, de egy időre most elegem volt a piacokból, a tömegből, a nyomakodásból. Furcsa, hogy itt Londonban a fő szórakozási tevékenység a vásárolgatás, a SHOPPING. Amit az otthoni pláza-cicák nyomnak, az kismiska az itteniekhez képest.
Óóóó, és a legfontosabb, a hétvége totál napos volt!!!!! 3 napon keresztül egy szem eső sem esett, csak bárányfelhők zavarták meg a napsütést olykor! A hőmérséklet több volt, mint kellemes, rövid gatyában lehetett cangázni. Camden Town-ba is a cangával mentünk végig a Temze parton, fantasztikus volt....
Úgyhogy drukkoljatok nagyon, a fejleményekről majd írok:)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése