A héten határozottan átálltunk a délutáni üzemmódra, 8 körül kelünk, lassan kávézgatunk, aztán lemászok reggelit főzni, vissza az ágyba, közben rötyögünk Tom és Jerry válogatott kalandjain. Némelyik részt már kívülről fújjuk. A melóban kezdenek helyreállni a dolgok, az elmúlt 2 hét nevetségesen kevés órája után végre ez a hét normális óraszámot hozott, 12-től dolgozom 8-ig. Na de az is kiderült ám, hogy miért. Bevezettek ugyanis egy új rendszert, ami annyit jelent, hogy az összes termékünk maximum 8 órán keresztül árulható. Ez, ami a frissességet illeti, egy nagyon szimpatikus döntés, viszont ami a délutáni plusz munkát illeti, az már kevésbé jön jól. Ez rajtam ugyanis úgy csapódik le, hogy a délután folyamán folyamatosan jönnek, hogy ebből légyszi még 4-et, a másikból hatot, mert ami kint volt, lejárt... Egyébként vmi történt, mert az elmúlt néhány napban sokkal többen megfordultak nálunk, több mindent kellett újra gyártani. Szóval nehéz, mert nem lehet szépen zárni a konyhát, mert jönnek a rendelések. Az már kitűnik, hogy lesz egy ember, aki marad velem 4-ig és segít, de utána egyedül kell csináljak mindent. Mondjuk legutóbb kaptam egy extra órát a sok szendvics miatt, ami meg éppenséggel jól is jött. Várakozással tekintek a jövő hét elé és figyelem, hogy alakulnak a dolgok.
Az edzés megy szépen, három edzésnap után egy szünet, és próbálom úgy alakítani, hogy az egyik pihi nap a hétvégére essen, így van egy teljes lusti napom a héten :P Már kezdenek köszönni az emberek, ismerőssé válni az arcok, ki mikor jár, kb mire edz. Én meg figyelek, hátha látok vmit, amit érdemes eltanulni. Ó, most a hétvégén sok finomat főztem, igyekeztem diétásan, hamár a hét nagy részében szendvicseken élek :D Tegnap lazacot sütöttem cukkinivel és hagymával, nyami... És mielőtt megkapnám, hogy mit nagyzolok a lazaccal, az itt olyan, mint otthon a ponty... Tengerparti ország lévén lehet itt kapni egy rakat féle halat, kell majd szerezzek egy határozó könyvecskét, amiben receptek is vannak: melyik hal micsoda, mit kell róla tudni és mit lehet csinálni belőle. Úgy tudtam, hogy a fisfight.com oldalon, amit a River Cottage-os Hugh indított, van ilyen rész, de nem találtam meg. Illetve a recepteket igen, de a halakról kép-leírás is volt a műsora szerint. Ha vki tud vmi ilyesmit neten elérhető formában, kérem szóljon! Ja, és a következő szállítmánnyal szeretném majd kiküldetni a Horváth Ilona féle szakácskönyvemet, ugyanis Jánosban felébredt a honvágy az otthoni ízek után, lásd bableves, lencse főzelék, meg ilyenek. Magyar boltot is találtunk a neten viszonylag közel(Wimbledonban, kb 1-1,5 óra cangával csak oda, de ha azt nézzük, hogy a többi meg kb 2-3 órányira vannak, akkor ez tényleg egy köpésre van:), úgyhogy ha az idő engedi, ellátogatunk oda is és beszerzünk néhány nehezebben fellelhető alapanyagot és finomságot ;) TÚRÓ RUDI-t egy zsákkal, az biztos, meg túrót is egy nagy adagot! Talán ez az az alapanyag, ami a leginkább hiányzik.
Ma igazi csajos szépségnapot tartottam! Vettem az ASDA-ban arcradírt, az edzés után napozgattam a kertben a délutánra még előbújó napocskának köszönhetően, aztán vettem egy levendulás fürdőt. Csak 3szor akarták rám törni az ajtót, sorry. Vettem cink-oxidos krémet is, mert már megint vmi kicsapta a szám szélét, és az arcomon is megjelent néhány hasonló foltocska (ezúton is köszönöm még egyszer Évinek a tanácsot, amit majd egy éve adott, bevált a babapopsi kenőcs trükk :D), jól bekenegettem magam illatos krémekkel, pedi- és manikűrözés is megvolt. Hát ez utóbbi... A konyhai munka és a sok bringázás bizony nem kedvez a kezeimnek, egyenlőre búcsút intettem a selymes kacsóknak...
János kezén is gyarapodnak a vágások és sérülések, amiknek nem nagyon kedvez, hogy naponta áznak a mosogató lében, úgyhogy a héten beruházunk egy nagy aloe levélre és esténként abba fogjuk csomagolni a kezeinket. Otthon bevált, reméljük itt is így lesz.
Ó, majd elfelejtettem, a héten vettem sárgabarackot a piacon, és majdnem olyan finom, mint a hazai, egész meg voltam lepődve(így jártam nemrég a kopasz barackkal és a simával is) :D Gyümölcs teákat lőttem a lengyel boltban, mert máshol siralmasan kicsi volt a választék(akár bevásárló központot, akár piacot, akár arab boltokat néztem). Ott viszont vagy 50 féle volt a polcon. Eredmény: 1 doboz hársfa tea, 1 doboz csipkebogyó-málna(ez vmi isteni finom),1doboz körtés-ananászos(amolyan egyszer ihatós). Ja, és a heti újdonság az okra gyümölcs lesz, amiről jókat olvastam, a cukkinihez hasonlítják. Jövő héten beszámolok az eredményről, már ha életben maradok :P
És a kötelező képek, egy, mert megláttam és tetszik, a másik, hogy nehogy hiányozzunk ;)
| A tengerparton |
Lö pá!





