Szóval jártunk dombon-völgyön, aztán elhagyva a főutat lekanyarodtunk vadregényesebb tájak felé, és egy gyakorló lövölde iskola mellett táboroztunk le megenni az elemózsiánkat. (Apropó Klárának ezer köszönet a kis recept füzetért! Tegnap először lendültünk neki és sütöttünk sörbundás csirkét, és isteni lett! Igaz a fűszerezésen némileg változtattunk, bor helyett sör, speckó csirke fűszerkeverék helyett vegeta és paprikakrém... Viszont ennek kapcsán egy fölismerés, angoléknál nem találtam még kocka élesztőt. Sütőport is nehezen - egy Dr Oetker-es baking powder jött velünk haza a múltkor az ASDAból. Viszont por alakú élesztő, az van. Majd kísérletezem, és tartok élménybeszámolót. No meg egy ilyen adag papírzsepit, amiről meg az jutott eszembe, hogy Anyúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú)
Szóval előkerült a tegnap gondosan félrerakott sörbundás csirkemell, a mazsola, a kázsudió, alma-narancs. Találós énünket sem hazudtoltuk meg, találtam egy fekete tollat, János begyűjtött a lőtéri szemetesből néhány üres sörétes töltény hüvelyt és egy egészben maradt agyaggalambot. Jó lesz szappan vagy gyertyatartónak Szerencsénkre nem durrantottak a fenekünkbe, amíg piknikeztünk :D
| egy vadregényes kis úton a rengeteg bozótban |
| tánc a "fűben" azaz kivet a gaz Egy parkban, ahol hagyják a természetet érvényesülni. |
Hazafelé már vadregényesebb utat választottunk, ez már több térképleséssel járt, de legalább nem a 2x3sávos kivezető mellett kellett tekerni. Parkokon, családi házas külterületeken vezetett az utunk. Konstatáltuk, hogy London egy marha nagy város, és mi igenis közel lakunk a központhoz. Valamint megvan a következő bringatúrán terve is: egy kanális túra! London északi felén vezet keresztül egy kanális, amivel már találkoztunk korábban is, és most is, nagyon hangulatosnak tűnt, és végig lehet mellette sétálni-bringázni... Jövő héten, ha szép idő lesz....
Még ami jópofa, és a bringázásból adódik:
A reggeli róka számlálás. Hajnalban, amikor megyek dolgozni, a kedvenc szórakozásom, hogy számolom a rókakomákat. Kis nosztalgia - emlékeztek az óvodai rókavadászatra a kertben? :D Nagyon bátrak, kevéssé ijedősek, a belvárosi kerületekben - talán a legközpontibb résztől eltekintve - éppúgy mint mifelénk a kertvárosi részen megtalálhatóak. Megfigyeltem, hogy követik a szemét kirakási napokat; ott vannak jóval többen, ahol épp kirakják a zsákokat. Már mi is jártunk úgy, hogy kiraktuk a szemeteszsákokat, aztán reggelre a fél előkertet egyenletesen beterítette a szemét, pfujj... Már 2szer mi szedtük össze, legutóbb hagytuk, kíváncsian várva, a 7 lakótársunk közül zavar-e még valakit ez annyira. Hát senkit. Pedig pénteken rángatta szét a róka, volt egy hétvége, amikor mindenki itthon volt... A lényeg, hogy péntek reggel, amikor jött a szemetes autó, János kirohant, hogy összeszedje... ÉS a csontkukacoktól kezdve minden borzalommal találkozott. Aznap diétás étrendet tartott, nem sok gusztusa volt a kajához... Valami megoldás keresendő, kiástuk a szemeteskukát a lomok alól, megírtam a "Recycling Guide"-t (szelektív hulladékgyűjtési útmutató) és kiraktam a konyhába. A gyengébb elméjű lakótársainkat még szóban is felvilágosítottam, mit hova, és miért.... 95% hatékonysággal működik a dolog, büszke vagyok rájuk! Néha még ki kell dobjak egy két palackot vagy papírt a szemetesből a szelektív ládába és a plasztik gyűjtő zsákba, de ez már belefér. Ha ügyesek vagyunk, két vegyes zsák belefér a zárható kukába, így nem szedik szét a rókát, a szelektív is tele van, úgyhogy reméljük a legjobbakat.
Az útviszonyok, hát azok itt is döcögősek, az útjavítgatások okozta szintkülönbségek, a besüllyedt csatornafedők itt is előfordulnak. Ezek főként a csúcsforgalomban az autó és busz kerülgetések közepette okoz gondot, nem reggel, amikor majdnemegyedül rovom az utcákat és úgy kerülgetek, ahogy kedvem tartja. Az autósok kedvesek, szépen kikerülnek, egy cseppet sem félek, persze érdemes óvatosnak lenni és nem alájuk kanyarodni. Ha pedig ismerjük az egér utakat(csendesebb elkerülő útvonalakat, buszsávos utakat, kijelölt kerékpár utakat), akkor nyert ügyünk van. Pl ingyenes bringás város térképeket lehet szerezni bizonyos helyeken, pl a munkahelyemtől fél percre található "turinform" irodában. Nagyon beváltak, mi mindig ezek segítségével tervezünk útvonalat.
No, ennyi mára, tessék beosztani!
Csókoltatok mindenki!
Löpá
Csilla:)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése