2013. október 4., péntek

Kriszti itt járt

Kriszti (János nővére) nálunk járt a szabadságunk első hetében.

Miután Nekünk hosszú várakozás és késések tették izgalmassá az érkezést, gondoltuk úgy foglalunk Krisztinek transzfer buszt, hogyha késik a gép vagy sorba kell állni az útlevél ellenőrzésen - se csússzon ki az időből. No ebből az lett, hogy a hivatalos érkezéshez képest másfél órával korábban már ott volt a Baker Street-i állomásra.
Mire megérkeztünk, Kriszti már megreggelizett, megkávézott, összehaverkodott a kávézós kisasszonnyal, még a telefonját is fölajánlotta, hogy hívjon föl minket, hogy miujság, mikor jövünk már...

Megérkeztünk, nagyon örültünk egymásnak, és elindultunk. Persze az eső szemerkélt, csak nehogy kérdés legyen, mégis melyik országban vagyunk...
Utunk a Regens parkon keresztül a Camden Town -Camden Market-ra vezetett. Nézelődtünk a piacon, ettünk, ittunk jól mulattunk.

fű elefánt előtt örülnek a tesók egymásnak

Ez a Szent Mary kórház, ami arról híres, hogy János térdét itt vizsgálták, no meg itt született és mutatták be a Royal Babyt

Második nap bringára pattantunk és irány a belváros. Az időjárás már kegyesebb volt. Célba vettünk minden újat, amit Kriszti vagy 20 éve nem láthatott:

Itt már a Hyde Parkban.

Long Water a Hyde Parkban, egy kicsit fújt a szél...

Buckingham Palace, na ez nem sokat változott

Nagyon magyaráztak ám, elemükben voltak Veresék:)

Jártunk a Trafalgar téren is, 

Kék kakas az új szobor, a modern sarkán a térnek

Erre 20 éve fölülhetett, most a szobor - rendőrségi bácsik nem engedték :(

Bim-bam is van, piros emeletes busz is van, minden van

benne vagyunk a buborékban és megyünk fölfelé / London Eye

kilátás az üzleti negyedre
köszönöm, én remekül látok innen is mindent... :D
a Parliment akár egy kis makett






Metro a védfal mögött suhan be az állomásra, a forgalamsabb helyeken így védik az utasokat a balesetektől

Shard alatt...
Piccadily Circus
Aztán kirándulni is mentünk, csodával határos módon teljesen száraz napot fogtunk ki, találtunk sok "lusta-málnát"(Dorián hívta így a szedret, mert lelassította a haladást :), édes almát meg sok - sok állatot
Krisztinek nagyon tetszettek a birka biztos turista kapuk

Barátkoztunk mi mindenféle négylábúval


Csipet csapat

Csipet Csapat 2
Megyünk a hegyre fel...

Végre egy pad!


Pénteken délután Krisztit időben fölraktuk a transzfer buszra, elmondása szerint simán ment minden a repülő úttal, jól érezte magát Nálunk...

2013. július 16., kedd

Dorking

A legutóbbi kirándulásunkat már nagyobb csapattal terveztük: János bicikli szerelős haverja, Norbi, Feri az étteremből és Feri gyermekei Nóra, és Dorián.

Találkozó a Waterloo Pu-n, mindenki időben érkezett, jegyvásárlás. Újabb kellemes meglepetés: ha ketten mentünk volna Jánossal 18 font körül lett volna a jegy fejenként. Az alábbi kondíciókkal a következőt fizettük: felnőtteknek fejenként 5.60, Nórának, aki 14 éves 1 font, Doriánnak a négy évével ingyenes volt az utazás. Ja és ez minden esetben retur jegy. Kifejezetten kedvelem ezt a rendszert!

Az eddigiektől eltérően ezúttal úgy volt a leggyorsabb, ha a vonat helyett a buszra szállunk át félúton. Ezzel nem volt gond, időben jött, legalább láttuk a helyi idősek klubbját meg kis falukat meg szép tájakat.

Ahogy szoktuk, persze most is benéztünk egy kereszteződést, így a túra első két kilóméteréből csináltunk kb 6ot, de nem illetődtünk meg, kitaláltuk hogy tudunk levágni, hisz azért csak van 2 fiatalkorú a társaságban...

Dorián jól bírta a tempót, igazi kis cserfes éltrevaló égetni való bűn rossz kölök... ahogy Anyu mondaná, persze ez az utolsó szakasz nem igaz, csak ahogy úgy egyébként a kisfiúkra szokott igaz lenn :D
Aztán amikor elfáradt, mindenki szerencséjére Norbi magára ismert a feladatban (vagy csak nem bírta hallgatni a nyafogást? :D) nyakába kapta Doriánt és úgy elkezdett loholni, hogy alig bírtuk követni.



A két piros pólós egymásra talált, mindenki szerencséjére. Persze amikor már fönnt volt az Úrfi, már fülig ért a szája és be nem állt a lepénylesője :D
Ebéd utáni szieszta egy mező szélén. Persze kik a nyughatatlanok, na ki az, aki nem pihen és nincs vízszintesben????


Apaaaaa, figyiiii....
Melyik is lesz a legmegfelelőbb???

Ébresztőőő álomszuszékok! Norbinak még a lábujja sem rebbent :D


Persze hogy egymásra találtak, ahogy rosszalkodásról volt szó: nézd csak, ez lesz a jó fűszál...

Így kell megfogni...

De ügyesen kell ám csinálni...


Hazafelé a vonaton...

Talán az egyetlen szakasza a túrának, amikor csöndben volt :D :D D

No ennyit mára, lehet örülni, nemtom mikor jelentkezem legközelebb, csókoltatok mindenkit, jó időt a Kék Túra Szakosztálynak és defekt mentes utat a Bicaj Túrázóknak!

Pusszancs & Löpá


Hétköznapjaink

A két túra között, amiről ma még írni fogok szépen folydogálnak a hétköznapjaink.

Még tavasszal vettünk egy új Mary Poppins biciklit, aminek elsődleges indoka volt hogy szerettem volna szoknyát-ruhát is hordani a nyáron de nem akartam lemondani a bicikliről.
Íme a választott:
Csak elegánsan kéremszépen!Már csak a királynős integetés hiányzik...

Nagyon tud ám fordulni, csak nem úgy ahogy én termezem :D Az elülső kosárka nagyon csajos, marhára nem praktikus, mertha a lakat és egy még csak félig megpakolt csilla-táska van csak benne, az irányíthatósága sokat romlik...

Csak semmi szégyentelen szoknya libbentés és fenék mutogatás, szigorúak ám az angol erkölcsök! A háttérben János kecskéje.

A magyarországi áradások kapcsán többekkel is szóba került a Temze napi szintű vízszint ingadozása. Több  mint egy éve figyelhetem meg ezt, de a mai napig lenyűgöz ez a víz mozgás. ÉS mindez a hold miatt. Hát akkor hogy a fenébe ne lenne hatással ez mindnyájunkra? A múltkorában, amikor a biciklis képek készültek épp apály felől mentünk a dagály felé. Egy szakaszon le tudtunk sétálni a vízig egy csónak leengedő rámpán. Konkrétan lehetett látni hogy "fölfelé" folyik a víz és szabadon megfigyelhető volt, ahogy kúszik följebb a vízszint a rámpán. Az alábbi két képet egy és ugyanazon napon készítettem reggel és délután.

Tele - Temze

Üres - Temze

Aztán szabadságon is voltam röpke három napot, szerencsémre az első igazi nyári hétre jött ki, úgyhogy kaptunk az alkalmon és rendeztünk egy grill partit a kerünkben. A grillet kölcsönkértük lengyeléktől, engedélyt a háziúrtól. Szerencsétlenségemre úgy jött ki hogy János duplázott és délelőttös volt az esemény előtt, így az előkészületek rám hárultak. 9 emberre kellett kaját biztosítsunk, az innivalót mindenki maga hozta. Lejjebb látható a fullra megpakolt bevásárló kocsi (csirkecomb vagy 4.5 kg, disznó, birka, hal; cukkini, padlizsán; saláták, uborka, paradicsom, retek, hagyma, krumpli; fűszerek, faszén, gyufa, begyújtó folyadék).


Mission completed, szegény canga még órákig csak lihegett...
A parti a szokásos "hogyan gyújtsunk tüzet" szerencsétlenkedéssel kezdődött, mert ugyan követtem én a brikettes zacskón és a begyújtó folyadékon levő instrukciókat, az istennek sem akarta a sütő hőmérsékletet elérni a grillező. Mindenki bevetett minden extra praktikát, locsoltuk olajjal, pakoltunk rá, forgattuk, összetereltük-szétterítettük... Csaknem akart az igazi lenni... Mígnem Mauro elpöttyintette, hogy Ők fát szoktak szedni azt annyi, nem szórakoznak brikettel. Mi sem kellett több, mint házigazda próbáltam menteni a menthetőt, irány az utca, minden kis gallyat, kutyarágta dobálófát összeszedtem 5 perces séta körben, még egy lécet is kiloptam egy sittes konténerből, hátha pont az lesz a legjobb. A fiúk megrakták a grillsütőt fával, leégett, fél óra múlva már mindenki elégedettem majszolhatta a vacsorát...
Én egy nem kicsit aggódtam emiatt a kaja mizéria miatt, de végére csak jól sültek el a dolgok és az egyöntetű visszajelzés az volt, hogy "És mikor is lesz legközelebb?" :D

Volt egy kissebb kirándulásunk is, amiből érdekes módon szinte semmire sem emlékszem, csak hogy volt egy Devil's High Way nevű marha hosszú egyenes szakasza. Azért itt is készült néhány kép:

Sétálunk-sétálunk-egykisdombralecsücsölünk-hej

János hirdette az igét, SPORTOLJ ÓBUDÁN! Gabi-Évi-Klári, emlékeztek még erre???
Egyébként remélem azért jobban érezte magát az Úr annál, mint ami az arcáról e pillanatban tükröződött :D

Itt is volt végtelen repce mező. Még mindig hihetetlen, hogy a gazdák figyelnek erre, hogy ne szántsák-vessék be a turista útvonalakat.

Búzavirág, mégha nem is koszorúúúú

Itt a nyár!

Oupszi, ahogy visszanézegettem a kirándulós fotókat tudatosult, hogy mikor is írtam utoljára blogot... na akkor most megkapjátok:D

Az első bejegyzés még egy májusi kirándulásról fog szólni, ahol is volt szerencsém megismerni Ferit, na de ne rohanjunk előre....

Szóval közeledett a kedd, közös szabadnap juhééééé, hova menjünk kirándulni? Jánosra bíztam a választást, miután mily meglepő, totál el voltam havaza egész hétvégén és hétfőn, Ő meg szabadnapos volt hétfő-kedd. Egy Temze torkolat közeli kirándulást választott, röpke 17 km, ebből 8 a folyóparton, oks, napsütéses szép időt ígértek. János mondta, hozza a haverját is, akivel együtt dolgozik az étteremben, jó fej srác, fogom kedvelni, oks.

A Victoria Pu-ra beszéltük meg a találkozót, csodával határos módon időben odaértünk(mert 10 perccel előbb indultunk, mint amit az én kis okoskám javasolt) találkozó előtt 5 perccel hívja Feri Jánost, baj van, előbb lerakta busz, sofőr bácsinak ennyi volt mára, úgyhogy most kezében a google-okostelefon térképpel rohan reméli a jó irányba, hogy ide érjen... Jól kezdődik... Időben megérkezett:)

Gyors jegyvásárlás, kiderült hogy 3 felnőtt már csoport, fejenként kb 5 fonttal volt olcsóbb a jegy, mintha csak ketten mentünk volna. Mondtuk Ferinek mostantól mindig jönnie kell :D nincs apelláta!

Vonatozás, ismerkedés, beszélgetés közben zötyögött a vonatunk, útközben egy öblösebb résznél ahol gyárak is voltak a folyó parton még egy félig partra vetett tengeralattjárót is láttunk. No meg olyan gáztározót is félig töltve, aminek a közeli parkban csak a vázát láttuk eddig.

Megérkeztünk no és mi volt az első dolgunk, naná hogy keressünk egy helyet, ahol lehet enni egy jó kis English Breakfast-et. Feri úgy kezdte hogy Őőőő nem, aztán csak bepaliztuk, pechére az eddig talán legkiadósabb reggelire, amit ettünk.

Alapvetően a hely ahova beültünk csak 10ig szolgál föl reggelit. Viszont mi olyan szomorúan néztünk 12.30kor hogy najó, egye fene hármat még összedobnak nekünk...

János - Minek már annyi fénykép, éhen halok!!!!!

Tele hassal kicsit nehézkesen indultunk neki a kirándulásnak, úgyhogy eleinte csak szép lassan kocogtunk. Az idő gyönyörű napos, de szeles volt, kellemes kirándulós hőmérséklettel.

Galambdúc - minden lakás elkelt...


Utunk nem egy olyan legelőn vezetett át, ahova hétköznap lévén kihajtották a barikákat, akik hol bátrabbak voltak, hol meg szaladtak előlünk, mint a nyuszikák. Ők az igazi Shoon a sheep-ek :D
Amikor kiértünk a folyópartra a védetteb erdős-bokros területekről, döbbentünk rá, hogy milyen erős szél fúj tulajdonképpen akadálytalanul a tenger felől. Engem Feri extra esőkabátja mentett meg attól, hogy hisztéria rohamot kapjak, János is közel állt hozzá, de hősiesen viselte a harcot a természet erőivel. Ezúton is köszi Feri!

Épp apály volt...

A fiúk elmélkednek az élet nagy dolgairól.

Ez a rajzfilmek kirándulása volt:
SpongyaBob, te vagy az????

Ugyan az ujjunk fölfelé áll a képen, a mosoly már nem őszinte az arcunkon...


Találtunk egy autó lejárót egész a vízig, János megkóstolta és tényleg sós volt a víz, a part tele volt kagylóhéjakkal, osztrigával és mindenféle izgalamas dologgal. Egy szép szinte sértetlen shel-kagyló héjat haza is hoztam.

... és vajon hal, az van-e benne???...

Már meg sem lepődtök rajta, hogy találtam szimatolni valót, ugye?
romancica 2 - eggyütt a végtelen úton (itthon vettük észre hogy: az orrunk a szánk és az állunk is összeért, illetve hogy János kezében ott maradt a sör, most lebuktáááál!

A tavalyi kedvenc kirándulós képem 2013 as update-ld változata :D :D :D


Most csináljunk egy olyan képet, amin fogom a torony tetejét, jóó??? - Persze Drágám!

Nagyonnagyonnagyonnagyon elfáradtunk a végére, az este 7órás vonatot értük el, de még azért egy almás-pite belefért a hazaút előtt, mint illő befejezése egy fárasztó de élményekben annál gazdagabb napnak.