Kriszti (János nővére) nálunk járt a szabadságunk első hetében.
Miután Nekünk hosszú várakozás és késések tették izgalmassá az érkezést, gondoltuk úgy foglalunk Krisztinek transzfer buszt, hogyha késik a gép vagy sorba kell állni az útlevél ellenőrzésen - se csússzon ki az időből. No ebből az lett, hogy a hivatalos érkezéshez képest másfél órával korábban már ott volt a Baker Street-i állomásra.
Mire megérkeztünk, Kriszti már megreggelizett, megkávézott, összehaverkodott a kávézós kisasszonnyal, még a telefonját is fölajánlotta, hogy hívjon föl minket, hogy miujság, mikor jövünk már...
Megérkeztünk, nagyon örültünk egymásnak, és elindultunk. Persze az eső szemerkélt, csak nehogy kérdés legyen, mégis melyik országban vagyunk...
Utunk a Regens parkon keresztül a Camden Town -Camden Market-ra vezetett. Nézelődtünk a piacon, ettünk, ittunk jól mulattunk.
 |
| fű elefánt előtt örülnek a tesók egymásnak |
 |
| Ez a Szent Mary kórház, ami arról híres, hogy János térdét itt vizsgálták, no meg itt született és mutatták be a Royal Babyt |
Második nap bringára pattantunk és irány a belváros. Az időjárás már kegyesebb volt. Célba vettünk minden újat, amit Kriszti vagy 20 éve nem láthatott:
 |
| Itt már a Hyde Parkban. |
 |
| Long Water a Hyde Parkban, egy kicsit fújt a szél... |
 |
| Buckingham Palace, na ez nem sokat változott |
 |
| Nagyon magyaráztak ám, elemükben voltak Veresék:) |
 |
| Jártunk a Trafalgar téren is, |
 |
| Kék kakas az új szobor, a modern sarkán a térnek |
 |
| Erre 20 éve fölülhetett, most a szobor - rendőrségi bácsik nem engedték :( |
 |
| Bim-bam is van, piros emeletes busz is van, minden van |
 |
| benne vagyunk a buborékban és megyünk fölfelé / London Eye |
 |
| kilátás az üzleti negyedre |
 |
| köszönöm, én remekül látok innen is mindent... :D |
 |
| a Parliment akár egy kis makett |
 |
| Metro a védfal mögött suhan be az állomásra, a forgalamsabb helyeken így védik az utasokat a balesetektől |
 |
| Shard alatt... |
 |
| Piccadily Circus |
Aztán kirándulni is mentünk, csodával határos módon teljesen száraz napot fogtunk ki, találtunk sok "lusta-málnát"(Dorián hívta így a szedret, mert lelassította a haladást :), édes almát meg sok - sok állatot
 |
| Krisztinek nagyon tetszettek a birka biztos turista kapuk |
 |
| Barátkoztunk mi mindenféle négylábúval |
 |
| Csipet csapat |
 |
| Csipet Csapat 2 |
 |
| Megyünk a hegyre fel... |
 |
| Végre egy pad! |
Pénteken délután Krisztit időben fölraktuk a transzfer buszra, elmondása szerint simán ment minden a repülő úttal, jól érezte magát Nálunk...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése