2013. július 16., kedd

Dorking

A legutóbbi kirándulásunkat már nagyobb csapattal terveztük: János bicikli szerelős haverja, Norbi, Feri az étteremből és Feri gyermekei Nóra, és Dorián.

Találkozó a Waterloo Pu-n, mindenki időben érkezett, jegyvásárlás. Újabb kellemes meglepetés: ha ketten mentünk volna Jánossal 18 font körül lett volna a jegy fejenként. Az alábbi kondíciókkal a következőt fizettük: felnőtteknek fejenként 5.60, Nórának, aki 14 éves 1 font, Doriánnak a négy évével ingyenes volt az utazás. Ja és ez minden esetben retur jegy. Kifejezetten kedvelem ezt a rendszert!

Az eddigiektől eltérően ezúttal úgy volt a leggyorsabb, ha a vonat helyett a buszra szállunk át félúton. Ezzel nem volt gond, időben jött, legalább láttuk a helyi idősek klubbját meg kis falukat meg szép tájakat.

Ahogy szoktuk, persze most is benéztünk egy kereszteződést, így a túra első két kilóméteréből csináltunk kb 6ot, de nem illetődtünk meg, kitaláltuk hogy tudunk levágni, hisz azért csak van 2 fiatalkorú a társaságban...

Dorián jól bírta a tempót, igazi kis cserfes éltrevaló égetni való bűn rossz kölök... ahogy Anyu mondaná, persze ez az utolsó szakasz nem igaz, csak ahogy úgy egyébként a kisfiúkra szokott igaz lenn :D
Aztán amikor elfáradt, mindenki szerencséjére Norbi magára ismert a feladatban (vagy csak nem bírta hallgatni a nyafogást? :D) nyakába kapta Doriánt és úgy elkezdett loholni, hogy alig bírtuk követni.



A két piros pólós egymásra talált, mindenki szerencséjére. Persze amikor már fönnt volt az Úrfi, már fülig ért a szája és be nem állt a lepénylesője :D
Ebéd utáni szieszta egy mező szélén. Persze kik a nyughatatlanok, na ki az, aki nem pihen és nincs vízszintesben????


Apaaaaa, figyiiii....
Melyik is lesz a legmegfelelőbb???

Ébresztőőő álomszuszékok! Norbinak még a lábujja sem rebbent :D


Persze hogy egymásra találtak, ahogy rosszalkodásról volt szó: nézd csak, ez lesz a jó fűszál...

Így kell megfogni...

De ügyesen kell ám csinálni...


Hazafelé a vonaton...

Talán az egyetlen szakasza a túrának, amikor csöndben volt :D :D D

No ennyit mára, lehet örülni, nemtom mikor jelentkezem legközelebb, csókoltatok mindenkit, jó időt a Kék Túra Szakosztálynak és defekt mentes utat a Bicaj Túrázóknak!

Pusszancs & Löpá


Hétköznapjaink

A két túra között, amiről ma még írni fogok szépen folydogálnak a hétköznapjaink.

Még tavasszal vettünk egy új Mary Poppins biciklit, aminek elsődleges indoka volt hogy szerettem volna szoknyát-ruhát is hordani a nyáron de nem akartam lemondani a bicikliről.
Íme a választott:
Csak elegánsan kéremszépen!Már csak a királynős integetés hiányzik...

Nagyon tud ám fordulni, csak nem úgy ahogy én termezem :D Az elülső kosárka nagyon csajos, marhára nem praktikus, mertha a lakat és egy még csak félig megpakolt csilla-táska van csak benne, az irányíthatósága sokat romlik...

Csak semmi szégyentelen szoknya libbentés és fenék mutogatás, szigorúak ám az angol erkölcsök! A háttérben János kecskéje.

A magyarországi áradások kapcsán többekkel is szóba került a Temze napi szintű vízszint ingadozása. Több  mint egy éve figyelhetem meg ezt, de a mai napig lenyűgöz ez a víz mozgás. ÉS mindez a hold miatt. Hát akkor hogy a fenébe ne lenne hatással ez mindnyájunkra? A múltkorában, amikor a biciklis képek készültek épp apály felől mentünk a dagály felé. Egy szakaszon le tudtunk sétálni a vízig egy csónak leengedő rámpán. Konkrétan lehetett látni hogy "fölfelé" folyik a víz és szabadon megfigyelhető volt, ahogy kúszik följebb a vízszint a rámpán. Az alábbi két képet egy és ugyanazon napon készítettem reggel és délután.

Tele - Temze

Üres - Temze

Aztán szabadságon is voltam röpke három napot, szerencsémre az első igazi nyári hétre jött ki, úgyhogy kaptunk az alkalmon és rendeztünk egy grill partit a kerünkben. A grillet kölcsönkértük lengyeléktől, engedélyt a háziúrtól. Szerencsétlenségemre úgy jött ki hogy János duplázott és délelőttös volt az esemény előtt, így az előkészületek rám hárultak. 9 emberre kellett kaját biztosítsunk, az innivalót mindenki maga hozta. Lejjebb látható a fullra megpakolt bevásárló kocsi (csirkecomb vagy 4.5 kg, disznó, birka, hal; cukkini, padlizsán; saláták, uborka, paradicsom, retek, hagyma, krumpli; fűszerek, faszén, gyufa, begyújtó folyadék).


Mission completed, szegény canga még órákig csak lihegett...
A parti a szokásos "hogyan gyújtsunk tüzet" szerencsétlenkedéssel kezdődött, mert ugyan követtem én a brikettes zacskón és a begyújtó folyadékon levő instrukciókat, az istennek sem akarta a sütő hőmérsékletet elérni a grillező. Mindenki bevetett minden extra praktikát, locsoltuk olajjal, pakoltunk rá, forgattuk, összetereltük-szétterítettük... Csaknem akart az igazi lenni... Mígnem Mauro elpöttyintette, hogy Ők fát szoktak szedni azt annyi, nem szórakoznak brikettel. Mi sem kellett több, mint házigazda próbáltam menteni a menthetőt, irány az utca, minden kis gallyat, kutyarágta dobálófát összeszedtem 5 perces séta körben, még egy lécet is kiloptam egy sittes konténerből, hátha pont az lesz a legjobb. A fiúk megrakták a grillsütőt fával, leégett, fél óra múlva már mindenki elégedettem majszolhatta a vacsorát...
Én egy nem kicsit aggódtam emiatt a kaja mizéria miatt, de végére csak jól sültek el a dolgok és az egyöntetű visszajelzés az volt, hogy "És mikor is lesz legközelebb?" :D

Volt egy kissebb kirándulásunk is, amiből érdekes módon szinte semmire sem emlékszem, csak hogy volt egy Devil's High Way nevű marha hosszú egyenes szakasza. Azért itt is készült néhány kép:

Sétálunk-sétálunk-egykisdombralecsücsölünk-hej

János hirdette az igét, SPORTOLJ ÓBUDÁN! Gabi-Évi-Klári, emlékeztek még erre???
Egyébként remélem azért jobban érezte magát az Úr annál, mint ami az arcáról e pillanatban tükröződött :D

Itt is volt végtelen repce mező. Még mindig hihetetlen, hogy a gazdák figyelnek erre, hogy ne szántsák-vessék be a turista útvonalakat.

Búzavirág, mégha nem is koszorúúúú

Itt a nyár!

Oupszi, ahogy visszanézegettem a kirándulós fotókat tudatosult, hogy mikor is írtam utoljára blogot... na akkor most megkapjátok:D

Az első bejegyzés még egy májusi kirándulásról fog szólni, ahol is volt szerencsém megismerni Ferit, na de ne rohanjunk előre....

Szóval közeledett a kedd, közös szabadnap juhééééé, hova menjünk kirándulni? Jánosra bíztam a választást, miután mily meglepő, totál el voltam havaza egész hétvégén és hétfőn, Ő meg szabadnapos volt hétfő-kedd. Egy Temze torkolat közeli kirándulást választott, röpke 17 km, ebből 8 a folyóparton, oks, napsütéses szép időt ígértek. János mondta, hozza a haverját is, akivel együtt dolgozik az étteremben, jó fej srác, fogom kedvelni, oks.

A Victoria Pu-ra beszéltük meg a találkozót, csodával határos módon időben odaértünk(mert 10 perccel előbb indultunk, mint amit az én kis okoskám javasolt) találkozó előtt 5 perccel hívja Feri Jánost, baj van, előbb lerakta busz, sofőr bácsinak ennyi volt mára, úgyhogy most kezében a google-okostelefon térképpel rohan reméli a jó irányba, hogy ide érjen... Jól kezdődik... Időben megérkezett:)

Gyors jegyvásárlás, kiderült hogy 3 felnőtt már csoport, fejenként kb 5 fonttal volt olcsóbb a jegy, mintha csak ketten mentünk volna. Mondtuk Ferinek mostantól mindig jönnie kell :D nincs apelláta!

Vonatozás, ismerkedés, beszélgetés közben zötyögött a vonatunk, útközben egy öblösebb résznél ahol gyárak is voltak a folyó parton még egy félig partra vetett tengeralattjárót is láttunk. No meg olyan gáztározót is félig töltve, aminek a közeli parkban csak a vázát láttuk eddig.

Megérkeztünk no és mi volt az első dolgunk, naná hogy keressünk egy helyet, ahol lehet enni egy jó kis English Breakfast-et. Feri úgy kezdte hogy Őőőő nem, aztán csak bepaliztuk, pechére az eddig talán legkiadósabb reggelire, amit ettünk.

Alapvetően a hely ahova beültünk csak 10ig szolgál föl reggelit. Viszont mi olyan szomorúan néztünk 12.30kor hogy najó, egye fene hármat még összedobnak nekünk...

János - Minek már annyi fénykép, éhen halok!!!!!

Tele hassal kicsit nehézkesen indultunk neki a kirándulásnak, úgyhogy eleinte csak szép lassan kocogtunk. Az idő gyönyörű napos, de szeles volt, kellemes kirándulós hőmérséklettel.

Galambdúc - minden lakás elkelt...


Utunk nem egy olyan legelőn vezetett át, ahova hétköznap lévén kihajtották a barikákat, akik hol bátrabbak voltak, hol meg szaladtak előlünk, mint a nyuszikák. Ők az igazi Shoon a sheep-ek :D
Amikor kiértünk a folyópartra a védetteb erdős-bokros területekről, döbbentünk rá, hogy milyen erős szél fúj tulajdonképpen akadálytalanul a tenger felől. Engem Feri extra esőkabátja mentett meg attól, hogy hisztéria rohamot kapjak, János is közel állt hozzá, de hősiesen viselte a harcot a természet erőivel. Ezúton is köszi Feri!

Épp apály volt...

A fiúk elmélkednek az élet nagy dolgairól.

Ez a rajzfilmek kirándulása volt:
SpongyaBob, te vagy az????

Ugyan az ujjunk fölfelé áll a képen, a mosoly már nem őszinte az arcunkon...


Találtunk egy autó lejárót egész a vízig, János megkóstolta és tényleg sós volt a víz, a part tele volt kagylóhéjakkal, osztrigával és mindenféle izgalamas dologgal. Egy szép szinte sértetlen shel-kagyló héjat haza is hoztam.

... és vajon hal, az van-e benne???...

Már meg sem lepődtök rajta, hogy találtam szimatolni valót, ugye?
romancica 2 - eggyütt a végtelen úton (itthon vettük észre hogy: az orrunk a szánk és az állunk is összeért, illetve hogy János kezében ott maradt a sör, most lebuktáááál!

A tavalyi kedvenc kirándulós képem 2013 as update-ld változata :D :D :D


Most csináljunk egy olyan képet, amin fogom a torony tetejét, jóó??? - Persze Drágám!

Nagyonnagyonnagyonnagyon elfáradtunk a végére, az este 7órás vonatot értük el, de még azért egy almás-pite belefért a hazaút előtt, mint illő befejezése egy fárasztó de élményekben annál gazdagabb napnak.

2013. május 22., szerda

Halal kozeli elmenyek es hasonlo nyalanksagok...

Eloszor is bocsi az ekezetek hianyaert, de most az angol laptoprol irok, merthogy sokkal gyorsabb...

Hogy mirol is van szo? Hat maradjunk annyiban, hogy eleg peches, ugyanakkor marha szerencses voltam az elmult par napban.
Az egyik egy biciklis eset volt, este fel11korul robogok haza hulla faradtan, kozelitek egy lampas zebrahoz, pont zoldre valt, tudom hogy nem tul hosszu jol odalepek hogy elerjem, boven zoldben gordulok le a jardarol... es meg szerencse hogy Janos nemreg cserelte a fekpofaimat, fognak rendese, merthogy egy buszvezeto rendesen benezte a pirosat es elfelejtett fekezni. Az elso kerekem elott kb egy nagy arasszal ment el a busz. Ha nem fog a fekem rendesen vagy csak egy pillanattal kesobb kapcsolok hogy hoppa ez nem fog megallni, hat akkor most ket hely jon szamitasba hol lehetnek.... Kicsit remegtek a terdeim mig hazaertem.

A masik az meg ma ebed idoben. Van egy seb a labamon mar lassan egy honapja, ami 1 hete ugy tunt begyogyul vegre, aztan vagz 2 napja megint elkezdett vorosodni es viszketni, szoval nemi noszogatasra elmentem ma a hazidokihoz, akik persze pont ma nem rendelnek. Nem gond a patikus megnezte mondta ez antibiotikum lesz, az csak receptre mars a dokihoz, ok. Tdvalevoleg ockodom a gyogyszerektol, probaljunk termeszetes ustat talalni, hoho, az egyik legjobb virus es baci olo a fokhagyma. Volt is itthon, szepen megpucoltam vagy 5 gerezdet, pohar vizzel kezdem is oket szepen lenyelegetni egyben. Mielott barki szornzulkodne hogy jutott eszembe, kb havi rendszeresseggel tettem ezt eddig mindenfele problema nelkul, megfazasos nyavajak elso tunetei eseten es remekul bevalt a modszer. Egeszen idaig, ugyanis az utolso gerezd szerencsetlenul kersztbe fordult es megakadt a torkomon. Se le, se fol. Se nzelni, se kikopni es a mi a legnagyobb gond volt, hirtelenjeben levegot venni sem tudtam. Ott alltam a mosogatonal a konzhaban es azt hittem, itt most megpusztulok. Volt ott krakgas, oklendezes, taknyomnyalam folyt mindenfele, semmi, se elore se hatra. Egyedul voltam, hetret gornyedve. MAkomra az egyik szomszed itthon volt, lhallotta a szenvedest leszaladt kerdi mi van??? Eddigra annyira keresztbe fordult, hogy legalabb valami kis levego atjutott a torkomon es vinnyogtam neki hogy hivja az ambullanciat mert egy fokhagyma van a torkomban. Szegenykem halalra valtan kezdett rohangalni telefon ok, de mi a szamuk. Mar kezdett sotetulni a vilag ereztem hogy megy ki az ero a labambol... Tarcsazza, kezdi magyarazni mivan, persze milliot kerdeznek ilzenkor a telefonban hogy mi es hogy es merre es meddig, mikozben en szepen megfulladok... Es akkor ahogy kezdtem elveszteni a kontrolt, sztem egy kicsit ellazulhatott a torkom ahogy mar nem birt tovabb gorcsolni, es ereztem, ahogy szepen befordul a gerezb es lecsuszik a torkombol.... Alig felismerheto hangon szoltam a sracnak hogy kosz mar lement, mert szegeny olyan panikban volt, hogy sztem nem vette volna eszre hogy mar jobban vagyok, ha nem szolok. Most elegge faj a torkom, erzem hogy be van dagadva, a beszed fajdalmas es csak halkan megy. Ugyhogy ha megyek a dokihoz holnap-holnaputan a labammal majd jol megmutatom neki a torkomat is...

Na most mondjatok meg, peches vagyok vagy orult mazlista?????


Na de hogy szepeket is meseljek:

Agi megerkezett Londonba!!!! Penteken talalkoztunk a British Library - Britt NEmzeti Konyvtarban. Erdemes volt od megbeszelni a talalkozot, meg nem jartam ott, hat csak amultam bamutam, nemtompontosandesokemeletes komplexum teljesen lenzugozott. Agi nemkicsit ironikusan meg is jegyezte mindez nem csoda, hiszen az elmult x evszazadban az angolok vegig raboltak a fel vilagot es szorgos hangya modjara begyujtottek mindent ami csak mozdithato volt. Hat igen, ez nekem is eszembe jutott amikor Janossal a British Museumban jartunk, hogy ezeket az emlek targyakat nem joszivvel adtak a jandakba a leigazott orszagok. Ez a konyvtarban nem jutott eszembe, de teljesen igaz. Na de hogy meg a cuki mokusokbol is kiabrandultam egy kicsiket, Agi ugyanis felvilagositott, hogy az itteni cukimuki kis mokusok amerikai bevandorlok, akik eloszor csak elettek az elelmet az europai voros mokusok elol, aztan pedig oket is megettek, igy vettek at az uralmat a szigeten es tulajdon keppen csak ido kerdese, hogy mikor jutnak at Europaba es pusztitjak ki az ottani voros mokus populaciot.... edig olyan kis cukiiiiiiiik :D
Aztan jartunk a Camdan Town-i piacon, jol kinezegettuk magunkat, Agi begyujtott nehany ujabb kepeslapot, en lattam par jo falvedot es esetleg szonyegnek valot, ugyhogy majd Janossal is el kell nezzunk oda a kozel jovoben.

A masik: voltunk kirandulni ezuttal Hever kornyeken, ahol talatunk rengeteg medvehagymat, szedtunk is, most azt ragcsalom mint extra eros virus olot. Az ido tipikus angol volt, egesz allo nap szemetelt. Nem volt igazi eso, Janos ket puloverben volt csak kabat nelkul, de meg a folso sem azott at. De egesz nap kellett hordani a kapucnit ha kimentunk az erdobol. Volt sar, voltak nyuszikak, soksok birka es bari, ruhas lovak, facan es vadkacsacsalad pihes kiscsibekkel, finom falatok(marmint nem a kis kacsak hanem finom ebed es desszert), sok zol es rengeteg virag mezo. Szoval jol ereztuk magunkatremeljuk nemsokara mehetunk majd megint egyutt, es talan majd Agi is fog tudni csatlakozni, merthogy most meg nagyon lelkes volt es az anyag gyujtogetesre hivatkozva nem csatlakozott hozzank. Na majd legkozelebb.

Roviden mara ennyit, csokoltatok mindenkit, Lopa....


hát meleg az eppenseggel nem volt, de azért az üdítő jót tett....

barikááák, az igazi Shoun and sheep

aztaaaa, micsoda kekvirágtenger!

...és vajon hal, az van-e benne?



a medvehagyma tenger

haminyami....


2013. április 29., hétfő

Henley-on-Thames

Jelenthetem, megérkezett az igazi tavasz Angliába, ennek félreismerhetetlen jele, hogy a mai kiránduláson pecsenyére sültünk:D

Szerencsénkre úgy jöttek ki a dolgaink, hogy ma János is és én is szabadnaposak voltunk, így elhatároztuk, elmegyünk megint kirándulni, előkaptuk a könyvecskénket és az első legközelebbi szimpi helyet meg is szavaztuk: Henly-on-Thames. Egy kis izgalom már az utazás tervezésekor fölmerült: lesz egy vonat-átszállás az utunk folyamán, de maióta kis okos kütyüm van, már ez sem okozhat komolyabb aggodalmakat.

Reggel szépen fölkeltünk, elkészülődtünk, elindultunk úgy, hogy az első csúcs időn kívüli vonatot elérjük(itt a csúcsidős és azon kívüli vonatjegyek ára között 2szeres a különbség. Szóval indulás kilenckor, hogy a fél tizes vonaton rajta legyünk.Persze a csúcsforgalommal nem számoltunk, de pöccre kijött minden, akkor állt be a vonat a peronra, amikor jegyestül megérkeztünk. Az út sima volt, már ekkor kellemes idő és napsütés volt a jellemző.

a kisváros, ahonnan indult és ahova érkezett a túra, egy kedves kis hely, egy helyi bácsikát megkérdezve kerültünk a Choclat Theather-be, ahol gazdagon megreggeliztünk:

"Ugye én nem vagyok rajta?!" Indításnak egy finom kávé, Jánosnak Kóla és a desszert - joghurtos müzlis eper... nyammii...

A fő fogás - Englis breakfast és Bárány burger....



Kellemesen teli de nem túl teli gyomorral vágtunk neki az útnak, ami dombok-völgyek-erdők-mezők közt vezetett, különösebb eltévejedések nélkül kirándultunk végig a kora délutánt. Hazafelé már éreztük, hogy sok volt a nap, én ugyan reggel bekentem az arcom némi napvédővel, de nem vittem túlzásba. János meg egyáltalán nem. Gondolhatjátok.....

kérem szépen itt az ékes iskola példája a tipikus brit építkezésnek, ahogy következnek az emeletek, mindegyik egy kicsit nagyobb...

- Ugye nem dolgozol épp? - Ááááááhhh....

birka biztos turista kapu

János kicsit megfáradt, így elterültünk egy krikett pálya közepén, és belőlem meg előbújt a kis gonosz erdei manó és megörökítettem, ahogy hortyog :D

Hogy mi mindig megtaláljuk a végtelen hosszú egyenes ösvényeket!

Csak a testemen keresztül! - Oké, Te akartad(a folytatás nincs megörökítve :P)

Megálltunk egy kis frissítőre, János sört ivott, én meg... khm... állítólag almalevet... de legalább a poharaink passzoltak.

Na ez egy olyan igazi cuki kis vidéki házikó cuki kis gondozott előkerttel, már csak a cuki mami hiányzott a kertből aki épp kötöget vagy Agatha Christiet olvasgat az ötórai teáját kortyolgatva.

Igen, megvizsgálta... merthogy még nem látott soha közelről élőben golf lyukat... Imádom :D

Szövőnő, akarom mondani fonó férfi(egy mező mellett vezetett az utunk, ahol már kint legelésztek a barikák meg az Anyukáik és a kerítés tele volt a szőrükkel, onnan szedtük. És igazi finom birka illata volt!!! A lába meg a térde miatt csámpás, mert az a másik:D

És egy kis szentimentalitást is megengedek magamnak így a végére: "együtt a végtelen hosszú úton"

No, ennyi mára, már lefagy az ujjam, ugyanis kint ülök a kertben kihasználva a kellemes időt!
Pusszantok mindenkit!
LöPá

2013. február 22., péntek

az angol egészségügy bugyrai....

A mai téma János lesz :D már előre tudom, imádni fogja....

Kezdjünk mindent az elejéről:
2013 jan. 5. szombat délután 5 óra hazafelé jövet János zanyált egy jó nagyot a cangával egy szabálytalanul kiforduló másik bringás miatt, aki persze azzal a lendülettel, amivel kifordult elé, el is húzott... szerencséjére az incidens egy mentő mellett történt, akik felkarolták és biciklistől-mindenestől hazaszállították, mondván óóóó, csak megütötte a térdét, kis jegelés pihi és ibuprofen elég lesz. Az részlet kérdés volt hogy a mentőből az ágyig 1 lábon ugrált be és torzult az arca a fájdalomtól....
Úgy terveztük, hogy másnap irány a kórház, viszont este 7-re a második "hatástalan" Kataflam után már nem volt kérdés, hogy nem lehet ezzel várni holnapig, nincs az a recept nélküli fájdalomcsillapító, ami elég lesz éjszakára. Zsuzsiékat riasztottuk, mert Nekem vissza kellett mennem dolgozni, 8-kor már a Charing Cross Hospitalban üldögéltek a sürgősségin. Én 11-körülre futottam be, addig 2 orvoson(direkt nem orvosi vizsgálatot írok, merthogy a fájdalmára és arra tekintettel, hogy mozgatni nem tudja, senki nem nyúlt hozzá) és egy röntgenen voltak túl, még az utolsó elbocsájtó üzenetre vártak. A röntgen törést nem mutatott, további vizsgálatot javasoltak(MRI, ultrahang, illetve kontroll vizsgálat), mondván most többet tenni nem lehet. Kapott egy rakat lórúgás fájdalom csillapítót, 2 mankót és viszont látásra.
Itt jött a svéd csavar, ugyanis a következő vasárnap mi repültünk haza 2 hétre. Ok, kontroll a szabi után, a többiről majd értesítenek. MRI-t persze a szabi közepére kaptunk, az ultrahang pont utána de még a kontroll előtt. János visszamondta az MRI-t, úgyse tudunk rá menni.
2013 jan. 21. Otthon magán doki - vizsgálat, hát valszeg gáz van(Ő volt az első, aki rendesen megvizsgálta, aktív-passzív mozgásokat, spec-teszteket végig csinálta), csináltassunk MRI-t a fiumein. Még aznap este kocsival oda, időpontért sírás, pont mielőtt jöttünk vissza Londonba, akadt egy hely.
2013 jan. 25. MRI: porc-leválás, kereszt-szalag szakadás = tutira műteni kell.
2013 jan. 26. Remek hangulatban érkeztünk meg Londonba.
2013 jan. 29. Kedd - Charing Cross Hospital - Ultrahang vizsgálat: a doki alaposan megnézte, már amit tudott, hümmögött kicsit, hogy hát amit lát az nem jó, de nincs nagy gáz az UH szerint. Na előkaptuk a jó kis magyar MRI CD-t, szeme fölcsillan, azt szeretné megnézni, kint üljünk le.... 5 perc múlva jön, hogy gáz van, megnézte, komoly sérüléseket lát, letelefonált a sürgősségire, hogy egy ortopédus nézze meg azonnal, menjünk le, be kell jelentkezni, várni fognak.... Lemegyünk, a 3 recepciós után(persze fogalmuk nem volt, hogy mi van, kik vagyunk és egyébként is) végre azt mondták, hogy üljünk le, majd szólítanak. Bekerültünk ugyanahhoz a doktornőhöz, aki anno első alkalommal is ránézett a Jánosra és közölte, hogy áhhh, csak megütötte, nem kell ennyire nyavalyogni... Előadtam, amit fönt mondtak, hogy egy ortopédussal kell beszélnünk, föntről küldtek, ok, telefonált kettőt, megvan a doki, menjünk ki, üljünk és várjunk, majd szólítanak. Kb 20 perc múlva másik szobába be, újabb elővizsgálatok, másik váróban újabb 20 perc. Dokinéni előkerül, ránéz, tudja mozgatni? fáj? kb a kezét rátette, ennyi volt a vizsgálat(vajon tanultak ezek manuális vizsgálatot???), kérte az MRI-t elment, megnézte, vissza jött, úúúú, ez komoly, mihamarabb műtét, de.... Hát az a szitu, hogy Ők nem csinálnak tervezett, csak sürgősségi műtéteket, de no para, átküldenek a St. Marry's Hospitalba, ott vannak specialisták. Ő még ma az összes dokumentációt átfaxolja, letárgyalja velük telefonon, még aznap este de legkésőbb holnap délután fognak minket hívni, hogy csütörtökön mikor tudnánk menni, merthogy aznap vannak ott térd-specialisták. Direkt nagy betűkkel ráírták a papírokra az én nevemet és számomat, mint kapcsolat tartó. Nagyon szépen köszönjük, boldogan, hogy végre elindult az ügy, haza battyogtunk és vártuk a hívást. Ami persze nem jött....
2013 jan. 30. netről kiderítettük a St. Mary ortopédia számát, hívtam őket, hogy bocsánat, nem kaptunk hívást, ez és ez történt, Charing Crossból küldtek, mikor mehetünk másnap? Hát itt ilyen nevű egyénről anyag nincs, nem tudnak semmit, nem tudnak időpontot adni. Menjünk vissza a Charing Crossba.
2013 jan. 31Zsuzsi másnap vagy másfél órát csüngött a telefonon, visszamentek a CCH-ba, hát Ők átküldték, biztos tuti, keressük tovább a SMH-ban. Újabb 2 óra telefon, magyarázás-értetlenkedés.... Majd egy váratlan pillanatban az egyik telefonos hölgy kapcsolt, hogy ja, lehet a másik pultnál tudnak valamit, átkapcsol és nohááááát, itt előkerült a papír, hmmmhmmm, jól van, jöjjenek be pénteken.
Nagyon örültünk, az már később realizálódott, hogy nekünk azért kellett volna csütörtötkön menni, mert akkor van a térdes doki bent.... na mindegy, menjünk be holnap 11-re.
2013 feb. 1. 11.00 megjelentünk, kb 15 perc várakozás után bekerültünk, kis kedves dokinéni végre megvizsgálta, MRI-t megnézte, igen-igen, valóban csúnya sérülés, megint elmondták mit látnak, tényleg ezt sürgősen meg kell műteni, jó lenne már a hétvégén, de legkésőbb a következő hét elején.... úúú, hát most nagyon sokan vannak, menjünk ki a váróba, mindjárt jön majd a doki, aki műteni fogja, ad időpontot és elmondja a részleteket. Délután 3-ig csak vártunk, mire küldtek egy betegtájékoztató hapsit, aki közölte, hogy bocsika, fix időpontot nem tud adni, de majd hívnak minket még aznap este, hogy mikor, ha nem, akkor másnap 10-kor telefonáljunk, hogy miújság. Tájékoztatott a műtét típusáról, várható eredményekről, a kockázatokról, aláíratták a beleegyező nyilatkozatot, rajzolt egy nagy fekete nyilat a lábszárára, nehogy rossz oldalt vagy részt műtsenek, aztán mehettünk isten hírével. Ja, éjféltől se inni, se enni nem szabad, hátha szombaton műtik. Persze nem hívtak délután....
2013 feb. 2. 10.00 naná, hogy nem hívott senki, telefon, bocsika, ma nem lesz műtét, de ne aggódjunk, majd hívnak, ha lesz. Jánost még aznap 7-kor hívták, hogy bocsika, holnap sem, majd hívjuk, ha lehet jönni.
a rákövetkező héten 2-szer és utána is 2-szer hívtuk őket, hogy helló, mi van már???? Óóóó, ne tessenek aggódni, benne van a rendszerben, majd értesítjük....
2013 feb. 13-án végre jött egy hívás, hogy juppíííí, 14-én várnak minket szeretettel, nem, még nem műtét, de már konzultáció azzal az orvossal, aki a műtétet végzi. Aham, tehát nem az, akit majd 2 hete bemutattak, Nem, nem Ő lesz, a műtét pedig rá egy hétre csütörtökön várható.
2013 feb. 14. Csütörtök 11-re bementünk, szinte azonnal tudott fogadni a doki, megnézte az MRI-t, kicsit tett-vett János térde körül, igen műteni kell, mikor? minél hamarabb. Ne aggódjunk, még tárgyal a konzulensével és még ma Ő személyesen visszahív, hogy mikor merre hány óra. Föllélegeztünk... rosszul tettük... Mert persze senki nem hívott.
2013 feb. 15. délelőtt 10.00 kapunk egy hívást, hogy be kéne fáradni az ortopédiára még ma, mert még a műtét előtt kéne néhány vizsgálat és egy levelet is át kell vennünk személyesen. Jó, megint bebuszozás, kenet vétel, levél átvétel, átolvasás, és most fogjátok meg az egeret: MŰTÉT február 19-én kedden a CHARING CROSS HOSPITALBAN.... kérdem a kis nővérkét, hogy ez most igaz? Igen, mert ők nagyon elfoglaltak, de körbe telefonáltak és ott tudtak leghamarabb időpontot adni, mert kevesebb a páciensük és az Egynapos Sebészeti Részlegen végeznek ilyen arthroszkópiás térd műtéteket! Szuper, nem?! Emlékeztek még, miért küldtek át minket a ST. Mary's-be??
2013 feb. 18. János 2 hívást is kapott, hogy másnap hova hányra és hogy kell menni, hittük, hogy már nem húzódhat tovább.

A MŰTÉT

2013 feb.19.
Reggel 7-kor már bent voltunk a kórházban, bejelentkeztünk a betegfelvételi részlegen, rendben, 6os műtő, Ön a 4., előre láthatólag 12-körül fog bekerülni. Szupi, addig étlen-szomjan várakozni egy folyosón a többiekkel.
10-ig még valahogy csak eltelt az idő: találkoztunk a műtő orvossal, aki persze egy újabb arc volt(a 3., valszeg azért, mert az, aki csütörtökön vizsgálta a másik kórházban, az fölvillant egy jobb oldali karrögzítőben, amikor akasztják a hóhért), elmondta mit fog csinálni, mi várható, mik a rizikók, írja alá a beleegyezést, aláírta. Aztán jött a gyógytornász, elmondta, mit kell gyakorolni, mennyit, hányszor. Jött az altató orvos, elmondta mi várható az altatás folyamán(kis torok fájás, néhány órás enyhe rosszullét, semmi komoly, majd Ő figyel rá). Utoljára pedig az előkészítős nővér fölcetlizte és átöltöztette Jánost a műtétes ruciba.
12-ig még valahogy bírtuk, már minden bajunk volt, néha nevettünk, aztán már csak dühöngtünk. Merthogy 12.30 - semmi. 13.00 - semmi.... falkaparás, hogy ilyen nincs...
14.00 - végre az Ő nevét mondják, könnyes búcsú, pikk-pakk túl lesz rajta, kb fél óra a műtét, előkészítés-utána ébresztés, kb egy-másfél óra múlva láthatom is... Nyugodtan elmentem ebédelni, megtaláltam a várót, ahol a hozzátartozók várakoztak. És szépen fogytak, sorba szólítottak mindenkit, már olyanokat is, akik még be kint vártak, mikor Jánost behívták.
17.00 már kezdtem aggódni, hogy mi a fene van????
18.00 én bizony egy óvatlan ajtónyitás után bementem az osztályra és megkérdeztem a benti nővéreket, hogy tudnak-e Jánosról valamit, elvileg 2 órája itt kéne lennie, vagy én vagyok rossz helyen, mit tudnak? Telefonálgatás, igen, a műtét megvolt, még az őrzőben van, ne aggódjak, majd hozzák. Kössz... 10 perccel később visszahívnak a nővérpulthoz, hogy az altató orvos akar velem beszélni, telefonon elmondja, hogy nem kell aggódni(köszi, jól kezdődik...), a műtét remekül sikerült, viszont az altatással voltak gondok, mert a légutakat nyitva tartó csövet, amikor kihúzták, megsértették János torkát, ami elég rendesen vérzett, és amíg ezt nem rendezték, altatásban tartották, de ne aggódjak, minden értéke jó, csak hát ezt a sok vért mind lenyelte, úgyhogy gyenge lesz, meg néhány napig émelygés, enyhe vérzés lehet, de ne aggódjak, jól van, és csak akkor kell visszajönni, ha komolyan elkezd újra vérezni, de szerinte nem fog, meg még azért megnézi egy gégész is, de ne aggódjak, jól van.... Köszi.
18.30 jön egy negyedik orvos, hogy üdv, én is ott voltam a műtétnél, ez és ez történt, a műtét jól sikerült, a meniscus egy részét ki kellett vágni de egy része menthető volt, a keresztszalag elszállt, kipucolták, a műtét jól sikerült, csak hát ez a torok vérzés, de ne aggódjak, már ébresztik, kb 7-körülre lehozzák, majd szólnak a nővérek, tudják, hogy itt vagyok.
19.15 az egyik betegtárs, aki épp kisétált a családjához szólt, hogy a barátom már kint van az osztályon, mehetek, ha gondolom. Még jó, hogy a nővérek tudták, hogy ott várok.... ÉS Jánosom, jaj, mint akit jól helyben hagytak. Sápadtan, kimerülten, kiszáradtan, fájós torokkal kókadozott a beteg ágyon. De végre túl volt rajta. Kb fél óra múlva már nagyon mehetnék volt, evett egy kis kekszet és ivott némi vizet és megpróbáltunk elindulni. A nővér pultnál megkaptuk a dokumentációt, egy doboz fájdalom-csillapítót, azt menjenek isten hírével, majd levelet küldenek, mikor kell vissza jönni. A nővér pulttól alig 10 méterre János majdnem elájult, jó, vissza az ágyra már nem mehettünk, gyorsan be a váróba, ott kóla kortyolgatás, újabb erő gyűjtés.
20.00 szereztem egy tolószéket, azzal lefuvaroztam a főbejárathoz, taxit rendeltem.
21.00 végre itthon. Térd: nem fáj. Torok: közel elviselhetetlen. Közérzet: pocsék. Jóccakát.

Az kedd-szerda eltelt, szó szerint lábadozással, alvással. Többször beszéltünk telefonon, hangja akár a háromnapos vizihulláé, mit csináltál ma: semmit, nincs kedvem semmihez, fáj a torkom-fáj a torkom-fáj a torkom. Ma, mikor János mondta, hogy gennyes érzése van, a lehellete is kezdett durva szagú lenni, eszembe jutott, hogy öblögetni kéne, nehogy elfertőződjön. Megtanítottam gargarizálni  Milyen gyerek az, aki soha nem próbálta meg utánozni a TV Macit??? :D:D :D
Péntekre volt időpontunk a GP-hez(ez itt a háziorvos), kiállította a táppénzes papírt, megnézte a torkát - Ő is az öblögetést javasolta, jól vállon veregettem magamat, kiakadt a kórházi dokumentáción, mert számára is olvashatatlan volt az orvosunk kézírása, lefénymásoltatta, hogy beviszi az orvosi meetingre és felveti, hogy ez milyen veszélyes, hogy nem tudja elolvasni!!!! Ez nagyon szimpatikus volt.
2 hét múlva kell varratot kiszedni, a körzeti nővérhez kell majd időpontot kérni, mert azt egy hétre adnak előre, most nem tud.
A rehabilitáció valszeg 6 hét lesz. A kereszt szalagot csak akkor varrják vissza, ha János térde instabillá válik, de remélhetőleg az izmai kellőképpen stabilizálni fogják, mert az egy sokkal komolyabb műtét lenne...

Itt tartunk most, továbbra is reméljük a legjobbakat. majd még írok;)
Löpá




itt még próbáltuk viccesen elütni az időt

hagyd már abba....

mi jöhet még????



2013. február 15., péntek

Part 2

Jön a tavasz, ébred a természet, ébred a blogíró is :D

Part 2
Job

No akkor folytassuk, ahol abbahagytuk:
Mint sokan tudjátok, november végén sikerült elhelyezkedni egy cégnél, mint "szociális munkás". Ez annyit takar, hogy a kliensek lakására kell kimenni és segíteni Nekik előre meghatározott mindennapi teendőikben, a fürdetés-etetés-pelenkázástól a gyógyszerelésen át a takarítás-bevásárlásig szinte bármiben.
Sokat kellett dolgozni(heti 6 nap reggel 7-től sokszor este10-ig), cangával a területek, ahova rendeltek olyan fél-1 órányira voltak és a fizetés minimálbér, az utazási időt a kliensek között nem, csak a konkrét ellátással töltött időt fizették.

Nos, ez némileg változott az elmúlt 2 hétben, ugyanis fölajánlottak egy területi menedzseri pozíciót, amit némi hezitálás és győzködés után elfogadtam.
Előnyök:
Kérdés nélkül megkaptam a második rendszeres szabadnapom, aminek köszönhetően sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, bár erről Jánost kéne kérdezni ;) illetve reggel 9re módosítottam a kezdési időm, amit mondjuk az 5 ledolgozott napomból 3-on tartani is tudnak, de nem panaszkodom e miatt.
Heti plusz 20 órát fizetnek 8 fontos órabérrel a manageri tevékenységért. Hogy ez takarja-e a plusz tevékenységeket, még nem tudom, ezt majd a gyakorlat mutatja meg. A gondozói munka megmarad a manageri rész mellett, ugyanúgy járok majd ki kliensekhez, viszont ott is emelkedett az órabérem, valszeg egy tévedés kapcsán egy hónappal előbb adhattak fizetés emelést, ugyanis ezt 3 hónap után szokták megtenni, ahogy lejár a próba idő. Úgyhogy most lapítok és várom a következő fizetést, hogy vajon azon milyen órabér lesz....
Már most rengeteg e-mailt, tanulni és olvasni valót küldenek, többször voltam tréningen és konzultáción az irodában, magasabb szintű kommunikációt hallok, több britt kolléganő is van, szóval jön a következő löket angol... valamint az itthoni több szabadidőmben is rendszeresen előveszem az angolt, megrendeltem 2 új könyvet/munkafüzetet is(English grammar is use, essential grammar in use).
Kiderült, hogy február 22-vel egy chiswicki kolléganő befejezi pályafutását a cégnél, és több helyről kaptam ígéretet, hogy én vihetem tovább a viziteit  Ez a környék bringával 10-25 percnyire van tőlünk, tisztább, rendezettebb, gazdagabb környék. Ha van egy óra szünetem, haza tudok ugrani, nem kell 3 hegyet megmászni(ha Brentfordba kellett mennem, 3 húzósabb emelkedőn kellett áttekernem, ami oda-vissza 6, és azért hogy 20 percre leüljek itthon, nem érte meg). Egyébként ennek a két szomszédos réhiónak leszek a területi felelőse(Chiswick és Brentford)
Mint managertől elvárják, hogy valamivel elegánsabban öltözve járjak dolgozni. Hm, ez olyan jó is meg nem is. Mondtam is a cégvezetőnek, hogy ahogy jön a tavasz, persze, de amíg hideg van és sokszor szakad az eső, a praktikusság lesz az első. No de ha eljön a tavasz, aminek lassacskán már látjuk csalhatatlan jeleit(hóvirágok nyílnak a kertekben, csicseregnek a madarak reggelente), nincs ellenemre a váltás. Úgyis akarok venni egy váltó-biciklit, ha a kis drágámmal történik valami, ami nem szervizelhető "azonnal". Egy női vázas city bike a terv, amin lehet szoknyában/ruhában is tekerni. Figyelem szorgalmasan a gumtreet és az ebayt.
Állítólag fogok kapni céges okos telefont és egy apple tab-ot is. Azért tabot, mert egy laptopot nem tudnék biztonságosan hurcolni magammal a biciklin. Ez azért szükséges, hogy bármikor tudjam kezelni a cég lelkét, azt a számítógépes programot, amivel a kollégák beosztását állítják össze, tartamaz minden adatot a kliensekről, kollégákról, stb.

Hátrányok:
Mint területi felelős elérhetőnek kell lennem telefonon a kolleganők számára, ha kérdés-gond van. Ennél fogva nagyobb a felelősségem, jobban át kell látnom és be kell vágnom a protokollokat, mikor mi a teendő, kezelnem kell kényes helyzeteket. Ha valaki hirtelen kiesik a munkából pl betegség miatt és nem tudom másik kolleganőre sózni a viziteit, nekem kell őket teljesíteni. Itt azért jó, hogy ez a két viszonylag kicsi és kevés klienssel rendelkező terület lesz az enyém....

No, hát egyenlőre ez van, nyugtával dicsérjük a napot, ezt már megtanultam ennél a cégnél.
Majd szépen erről is beszámolok.

Addig is drukkoljunk Jánosnak, ha a Jóisten is úgy akarja, akkor 19-én kedden végre megműtik, reméljük....

Löpá