Jön a tavasz, ébred a természet, ébred a blogíró is :D
Part 2
Job
No akkor folytassuk, ahol abbahagytuk:
Mint sokan tudjátok, november végén sikerült elhelyezkedni egy cégnél, mint "szociális munkás". Ez annyit takar, hogy a kliensek lakására kell kimenni és segíteni Nekik előre meghatározott mindennapi teendőikben, a fürdetés-etetés-pelenkázástól a gyógyszerelésen át a takarítás-bevásárlásig szinte bármiben.
Sokat kellett dolgozni(heti 6 nap reggel 7-től sokszor este10-ig), cangával a területek, ahova rendeltek olyan fél-1 órányira voltak és a fizetés minimálbér, az utazási időt a kliensek között nem, csak a konkrét ellátással töltött időt fizették.
Nos, ez némileg változott az elmúlt 2 hétben, ugyanis fölajánlottak egy területi menedzseri pozíciót, amit némi hezitálás és győzködés után elfogadtam.
Előnyök:
Kérdés nélkül megkaptam a második rendszeres szabadnapom, aminek köszönhetően sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, bár erről Jánost kéne kérdezni ;) illetve reggel 9re módosítottam a kezdési időm, amit mondjuk az 5 ledolgozott napomból 3-on tartani is tudnak, de nem panaszkodom e miatt.
Heti plusz 20 órát fizetnek 8 fontos órabérrel a manageri tevékenységért. Hogy ez takarja-e a plusz tevékenységeket, még nem tudom, ezt majd a gyakorlat mutatja meg. A gondozói munka megmarad a manageri rész mellett, ugyanúgy járok majd ki kliensekhez, viszont ott is emelkedett az órabérem, valszeg egy tévedés kapcsán egy hónappal előbb adhattak fizetés emelést, ugyanis ezt 3 hónap után szokták megtenni, ahogy lejár a próba idő. Úgyhogy most lapítok és várom a következő fizetést, hogy vajon azon milyen órabér lesz....
Már most rengeteg e-mailt, tanulni és olvasni valót küldenek, többször voltam tréningen és konzultáción az irodában, magasabb szintű kommunikációt hallok, több britt kolléganő is van, szóval jön a következő löket angol... valamint az itthoni több szabadidőmben is rendszeresen előveszem az angolt, megrendeltem 2 új könyvet/munkafüzetet is(English grammar is use, essential grammar in use).
Kiderült, hogy február 22-vel egy chiswicki kolléganő befejezi pályafutását a cégnél, és több helyről kaptam ígéretet, hogy én vihetem tovább a viziteit Ez a környék bringával 10-25 percnyire van tőlünk, tisztább, rendezettebb, gazdagabb környék. Ha van egy óra szünetem, haza tudok ugrani, nem kell 3 hegyet megmászni(ha Brentfordba kellett mennem, 3 húzósabb emelkedőn kellett áttekernem, ami oda-vissza 6, és azért hogy 20 percre leüljek itthon, nem érte meg). Egyébként ennek a két szomszédos réhiónak leszek a területi felelőse(Chiswick és Brentford)
Mint managertől elvárják, hogy valamivel elegánsabban öltözve járjak dolgozni. Hm, ez olyan jó is meg nem is. Mondtam is a cégvezetőnek, hogy ahogy jön a tavasz, persze, de amíg hideg van és sokszor szakad az eső, a praktikusság lesz az első. No de ha eljön a tavasz, aminek lassacskán már látjuk csalhatatlan jeleit(hóvirágok nyílnak a kertekben, csicseregnek a madarak reggelente), nincs ellenemre a váltás. Úgyis akarok venni egy váltó-biciklit, ha a kis drágámmal történik valami, ami nem szervizelhető "azonnal". Egy női vázas city bike a terv, amin lehet szoknyában/ruhában is tekerni. Figyelem szorgalmasan a gumtreet és az ebayt.
Állítólag fogok kapni céges okos telefont és egy apple tab-ot is. Azért tabot, mert egy laptopot nem tudnék biztonságosan hurcolni magammal a biciklin. Ez azért szükséges, hogy bármikor tudjam kezelni a cég lelkét, azt a számítógépes programot, amivel a kollégák beosztását állítják össze, tartamaz minden adatot a kliensekről, kollégákról, stb.
Hátrányok:
Mint területi felelős elérhetőnek kell lennem telefonon a kolleganők számára, ha kérdés-gond van. Ennél fogva nagyobb a felelősségem, jobban át kell látnom és be kell vágnom a protokollokat, mikor mi a teendő, kezelnem kell kényes helyzeteket. Ha valaki hirtelen kiesik a munkából pl betegség miatt és nem tudom másik kolleganőre sózni a viziteit, nekem kell őket teljesíteni. Itt azért jó, hogy ez a két viszonylag kicsi és kevés klienssel rendelkező terület lesz az enyém....
No, hát egyenlőre ez van, nyugtával dicsérjük a napot, ezt már megtanultam ennél a cégnél.
Majd szépen erről is beszámolok.
Addig is drukkoljunk Jánosnak, ha a Jóisten is úgy akarja, akkor 19-én kedden végre megműtik, reméljük....
Löpá
Gratulálok az előléptetéshez, párodnak pedig mielőbbi gyógyulást!
VálaszTörlésÉs tessék többet jelentkezni! :)