Délelőtt elmentem bevásárolni, mostam és nekiláttam a húslevesnek (még mindig nyaka, lába és belsőségek nélkül...), valamint a paprikás csirkének, amik nagyon finomra sikerültek. A délutáni horgászásból aztán végül nem lett semmi, mert hideg szél fújt, úgyhogy maradt a kertben olvasgatás-szótárazás három pulóverben, hosszúnadrágban és hálózsákba burkolózva.
Szombatona délelőtti lustálkodás után délben észak kelet felé indultam Hampstead irányába. A biciklis könyv írta, hogy hilly, azaz dombos-hegyes, kezdtem reménykedni. És bejött. Mintha otthon, a budai dombos-hegyes újgazdag kerültetekben kerekeztem volna. Volt, ahol még le is kellett szállnom és tolni kellett, olyan meredek volt az út. De meégrte. A Normafához tudnám hasonlítani, olyan kis erdős rész ez a Hampstead. Aztán a túra tovább vitt egy régi kisvasútnak épített töltésen (a síneket már rég fölszedték, viszon a töltés egy zöld sávval megmaradt. 10 méterre jobbra-balra már ott vannak a házak, kert alják, de ez a kis sáv nagyon hagulatos. Sokan sétáltak ekkor is. Az ebédszünetet a Finsbury Parkban töltöttem egy jó kávéval a kis tóparton, majd vissza az erdős rész másik bringaútján majd szépen haza.
| Hampsteadben az erdősségben, itt kapaszkodtam az életemért, és megfejtettem a fényképezőgép önkioldó rendszerét |
| hehe, ez a manó a kisvasút mellett megmaradt árkádok alól figyeli a népeket |
| az angol galambok nagyon illemtudóak a Finsbury Parkban, tányérról esznek késsel, villával |
| hazafelé pedig megtaláltam a kedvenc közlekedési táblámat: ez egy idősek otthonától 1 sarokra lévő gyalogátkelő helynél volt kirakva.... |
Délután még azért elmentünk sétálni a közeli parkba, hazafelé vásároltunk török mézédes mazsolaszőlőt, ÉÉÉÉÉSSSSS találtunk zöldpaprikát is, igazi TV paprikát, na abból is vettünk gyorsan egy adagot.
![]() |
| igazán nem értem, miért mondta János, hogy inkább majd Ő intézi a fizetést:D az utolsó adag volt, de azt jól mindmegettük :D |
Hát ennyi fért az egy hetes szabadságba, nagyon jólesett, kellett már, tudtam volna még hosszabban is élvezni, de szavam nem lehet, mert remek időben remekül telt, kitart egy jó darabig az az energia, amit nyertem belőle...
| ezt el is felejtettem, a cipőkeresés mellett született néhány új póló, ez a kedvencem "az időjárástól függetlenül" |
No, ezzel a képpel búcsúzom erre a hétre, csókoltatjuk az otthoniakat!
Pusszancs és LöPá
Csilla:)

Hali!
VálaszTörlésNagyon élveztem a szabi beszámolót. Volt egy kis időm és a leírásod alapján a Google Earth segítségével végig túráztam Veled a hetet. Jártam a zsibárus utcában, hát ott aztán nem spóroltak a színekkel a házakon. Tekertünk a Temze parton, megnéztem az említett hidakat. A Putney Bridge felé tekerve a Temze hozzátok képest a másik oldalán találtam a WWT London Wetland Centre helyet, ami egy kb 800x700 méteres vizes terület sok kis szigettel, és tele madarakkal. Egyszer oda is eltekernék veletek. Megnéztem a Finsbury Park tavacskáit is, szinte a kávé illatot is éreztem.
A hozzátok legközelebbi csatornát azonban nem találtam, pedig megnéztem volna, hogy János hol pecázna. Ha leírod, hogy hol van dobok egy kis csalit a halaknak, hogy jó kapás legyen. Botok már vannak kint?
Szóval rengeteg a látnivaló, a sok apró szépség, amit az odalátogató turista sosem lát meg, ehhez ott kell élni. Nagyon tetszik, hogy Ti ezeket megkeresitek, és meglátjátok, és ezeknek ha nem is teljesen, de segítségeddel részesei lehetünk.
Csak így tovább, és várunk minden híradást.
Üdv Apu
Heheheheheheeee!!!! Még hogy "kis időd" :D :D :D
Törlés"Egy picit több picire gondoltam" - Micimackó =P
Törlés